Home / Sport / Manchesteri fiton 1:0 Arsenalin

Manchesteri fiton 1:0 Arsenalin

“Djajte e kuq” me golin e O’Shea-s krijuan epersi minimale para ndeshjes se kthimit pas nje jave ne “Emirates”.

Nw ndeshjen e dyte gjysmefinale te Liges se Kampioneve Evropian ne futboll, Mancheseter Utd. shenoi fitore minimale ne duelin anglez perballe Arsenalit. Vendasit gjate gjithe takimit dominuan, ndersa golin e vetem e shenuan ne minuten e 17-te, kur pas harkimit nga kendi O’Shea, i cili shfrytezoi intervenimin e dobet te mbrojtjes mysafire.
Futbollistet e Arsenalit edhe pse kishin deshire, megjithate nuk arriten ne asnje moment te rezikojne me seriozisht proten e Van Der Sar-it, ndersa vetem fale intervenimeve te portierit Almunia mysafiert ndeshjen e kthimit do ta presin me vet nje gol negative.
Ndeshja e kthimit ndermjet Arsenalit dhe Manchesterit do te zhvillohet te marten e ardheshme ne Londer.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *