Home / Sport / Marseja, largimi i Canes perben shqetesim

Marseja, largimi i Canes perben shqetesim

Cana, Kapiteni i Marsejes

Olimpiku i Marsejes ngarkoi trajnerin e ekipit, Erik Geretes qe te bisedoje dhe t’iu mbushe mendjen tre lojtareve kryesore te formacionit, mes te cileve qendron kapiteni, Lorik Cana. “Ne fund te ketij sezoni do te jete me mire qe ata te qendrojne me ekipin tone, pasi Marseja po planifikon te perfaqesohet edhe me denjesisht sezonin e ardhshem, ne Ligen e Kampioneve”, – theksoi drejtoi i pergjithshem i Marsejes, Anigo. Lorik Cana, Boudevijn Zenden dhe Renato Civeli mund te lene klubin ne fund te ketij sezoni nese nuk do te nenshkruajne nje kontrate te re. Drejtori i Pergjithshem i Olimpikut te Marsejes, Hoze Anigo deklaroi se klubi eshte duke marre nje vendim te rendesishem, per te ardhmen e secilit. “Objektivi yne eshte qe te ulemi dhe te flasim ne baze te arsyes, ne te mire te gjitheve”, – theksoi Anigo. “Ne nuk mund t’i ndalim, por deshirojme t’i mbajme prane ekipit, per faktin se ata jane lojtare cilesore dhe boshti i Marsejes. Sot Marseja do te ndeshet me ekipin e Shaktarit, ne ndeshjen e vlefshme per cerekfinalen e Kupes UEFA.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *