Home / Sport / Ndeshjet e vikendit ne Ligat Evropiane

Ndeshjet e vikendit ne Ligat Evropiane

Skuadrat Evropiane kete fundjave do te zhvillojne ndeshjet e rradhes ne tentimin per te permbushur ambiciet e tyre

Këtë fundjavë rikthehen emocionet e kampionateve më të forta evropianë. Të gjitha këto kompeticione po shkojnë drejt fundit dhe lufta për titull bëhet edhe më e nxitëse. Nga të gjitha kompeticionet Interi në Itali duket më favorit me 9 pikë avantazh ndaj vendit të dytë, dhe Barça 6 pikë para Realit. Ndërkohë në Angli lufta mes Man.Utd, Liverpul dhe Çelsit do vazhdojë edhe disa javë të tjera, në Gjermani Volfsburg, Hamburg, Herta Berlinit dhe Bajerni Mynihut kanë vetëm 3 pikë diferencë mes tyre, ndërsa në Francë Lioni, Marseja, Bordo, Lila dhe PSG kanë vetëm 5 pikë diferencë mes tyre.
Më poshtë po japim dhe ndeshjet e kësaj jave sipas kampionateve:

Seria A – Itali
Java31
Bolonja – Siena
Kievo – Milan
Fiorentina – Kaljiari
Inter – Palermo
Lacio – Roma
Leçe – Sampdoria
Napoli – Atalanta
Torino – Katania
Xhenoa – Juventus
Rexhina – Udineze

Premier League – Angli
Java 32
Liverpol – Blekbërn
Çelsi – Bollton
Midllësboro – Hull
Portsmuth – U.B.A.
Sanderlend – Man. Utd.
Totenham – Uest Ham
Vigan – Arsenal
Stoke – Njukasëll
Aston Vila – Everton
Man. C – Fullham

Primera Division – Spanjë
Java 30
Barcelona – Rekreativo
Vilareal – Malaga
Majorka – Almería
Numansia – Espanjol
Osasuna – At. Bilbao
Real Madrid – Valadolid
Santander – Real Betis
Sporting Gijón – Valencia
Sevilja – Getafe
Dep.La.Coruna – Atl.Madrid

Bundesliga – Gjermani
Java 27
Hofenheim – Bokum
B.Dortmund – Këln
B.M’gladbach – Wolfsburg
Bajern Mynih – Frankfurt
Kotbus – A.Bielefeld
Hanover – Herta Berlin
Shalke – Karlsruhe
B. Leverkusen – Verder B.
Shtutgart – Hamburg

Ligue 1 – Francë
Java 31
Okser – Bordo
Havre – Kaen
Le Mansh – Sosho
Nanci – Valenciennes
Nicë – Lorient
Tuluzë – Nantë
Rene – S. Etien
Marsejë – Grenoble
Lilë – Paris S.G.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *