Home / Sport / Platini dorezon trofeun ne Rome

Platini dorezon trofeun ne Rome

Nje muaj para finales se madhe te Liges se Kampioneve, trofeu qe do te mer skuadra fituese ka arritur ne vendin ku do te zhvillohet finalja. NJeriu i pare i UEFA-s, Mishel Platini dorezoi trofeun e Liges se Kampioneve, kreut te bashkise se Romes, Xhani Alimanos.

Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini i dorezoi trofeun e Liges se Kampioneve, kreut te bashkise se Romes, Xhani Alimanos. Nje muaj para finales se madhe, trofeu i kompeticionit me madheshtor ne bote, per sa u perket klubeve te futbollit, mberrin ne vendin e duhur ne pritje te fituesit. Barcelona, Celsi, Arsenali dhe Mancester Junajtid do te percaktojne finalistet dhe do te diskutojne fituesin, ne “Olimpico” te Romes. Me kete rast Platini ka shrytezuar mundesine te bej apel gjithe skuadrave dhe fansave te tyre se eshte duke menduar per nje denim me te repte per paraqitjen e racizmit ne stadiume. Ky reagim i Platinit vjen disa dite pasi qe futbollisti i Interit Baloteli u fye nga tifozet e Juventusit ne perballjen midis ketyre dy skuadrave. Federata e Futbollit te Italise denoi Juventusin me nje ndeshje pa pranine e publikut.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *