Home / Sport / Presidenti i Chelseas: Hidink nuk do te udheheqe skuadren ne sezonin e ardheshem

Presidenti i Chelseas: Hidink nuk do te udheheqe skuadren ne sezonin e ardheshem

Presideniti Chelseas Brus Bak ka deklaruar se trajneri i perkoheshem Gus Hidink edhe perkunder rezultateve te mira ne sezonin e ardheshem nuk do te udheheqe kete skuader.

Hidink, i cili eshte edhe seleksionies i perfaqesueses se Rusise, ne radhet e Chelseas erdhi ne muajin shkurt,menjehre pas largimit te Luiz Felipe Skolarit. Trajneri holandez nenshkroi kontrate deri ne fund te sezonit.

“Jane perhapur spekulime se Hidink do te mbetet ne klubin tone, posacerisht pas rezultateve te mira qe arrin skuadra, mirepo kjo gje nuk eshte e vertete”, deklaroi Bak.

Chelsea ne kete sezon garon per trofete ne Ligen e Kampioneve, Fa Kupe dhe Premier Lige. Bak ka hedhur poshte mundesine qe trajneri i Interit Jose Murinho te kthehet ne Stamford Bridge.

“Kemi filluar kerkimin per trajner te perhershem, por Jose Murinho nuk do te kthehet. Koha e tij ne Chelsea ka kaluar”, perfundoi Brus Bak.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *