Home / Lajme / Maqedoni / Sadi Bexheti shpalli fitoren ne Tetovë

Sadi Bexheti shpalli fitoren ne Tetovë

Me fishekzjarre mjëra qytetarë te Tetoves kane festuar ne qytetin e Tetoves fitoren e kandidatit te PDSH-se per kryetar te komunes se Tetoves Sadi Bexheti

Urim Hasipi
Tetove, 6 prll-Mijera qytetare te Tetoves dolen te dielen ne mbremje per te festuar fitoren e Partise Demokratike Shqiptare ne qytetin e Tetoves dhe kandidatit te tyre Sadi Bexheti.Duke ju drjetuar qytetareve te tubuar ne sheshin e Tetoves Bexheti ka thene se kjo eshte fitore e te gjithe qytetareve te se do te angazhoeht se bashku me intelektualet e qytetit per nje Tetove Evropiane.Ai para tyre eshte drejtuar edhe ne gjuhen maqedonase, turke dhe rome duke i falemenderuar edhe ata per perkrahjen.Nderkohe qe kryetari i PDSH-se Menduh Thaçi tha se kjo dite perkon edhe me nje date historike sepse Shqiperia edhe zyrtarisht eshte ne NATO.Ai duke konfirmuar fitoren e sadi Bexhetit tha se Tetova u kthehet tetovareve dhe me kete rast theksoi se fitoi demokracia.”Po mendoj se zyrtarisht në Tetovë dallimi është mbi 1300 vota .Fitorja është e sigurtë dhe ska asnjë disuktim.Mendoj se ne arritëm që në një shtet policor, ku policia komandohej nga Gruevski dhe Ahmeti kundër aktivistëve tanë.Ne arritëm të kemi një fitore spektakolare në Tetovë, që do të thotë fitore e demokracisë.Ne këtyre muajve ishim në një teror total duke filluar nga Ahmeti dhe Gruevski të cilët deshën vetëm neve të na mundin e deri tek ato miliona të cilët u hodhën në qytet dhe jam krenar që fituam këtu dhe përgëzoj qytetarët e mi për fitoren.Shumë domethënie ka kjo fitore se fitoi demokracia, askund nuk mund të votohet ku ka mbi 30 mijë policë, ku ka polic në vendvotime, të gjithë deshën që të mos fitoi demokracia dhe kjo do të thotë fiton demokracia dhe mendoj se atë që e kemi thënë para kësaj dite, vazhdojmë prej nesër, Bexheti kryetar komune I të gjithë qytetarëtve , ne me punët e partisë.Ishte një fitore e madhe e demokracisë dhe ajo lidhja mes Ahmetit dhe Gruevskit që na sollën mbi 20 mijë polic perfundimisht u shkeput”, deklaraoi Thaçi për gazetarët.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *