Home / Sport / Skela, mes kursimtareve dhe te preferuarve ne Gjermani

Skela, mes kursimtareve dhe te preferuarve ne Gjermani

Sipas anketes, ne Gjermani, grate, qe duan te martohen me futbolliste te kampionatit gjerman, ndajne gjithashtu preferencat ne baze te modelit te lojtareve. Kategoria e Skeles i perket botes se kursimit, pra lojtareve me te rregullt te Bundesliges. Ne kete kategori jane edhe Tim Sebastian, e Josip Simunic. Te tre keta lojtare kane nje aftesi te pabesueshme. Ne natyren e tyre, mbi koke jane kursimet.

Futbollisti i kombetares se Shqiprise Ervin Skela ben pjese ne grupin e lojtareve qe kujdesen me shume per kursimet dhe kjo e ben ate me terheqes dhe te pelqyeshem, sipas vleresimit te femrave gjermane, sipas nje sondazhi te gazetes “Bild”. Sipas anketes, ne Gjermani, grate, qe duan te martohen me futbolliste te kampionatit gjerman, ndajne gjithashtu preferencat ne baze te modelit te lojtareve. Keshtu, ne grupin e pare, perfshihen ata lojtare qe i kushtojne me shume kujdes “look”-ut. Ne favor te grave jane futbolliste profesioniste dhe burra “normal”, me avantazhe te qarta, kundrejt te tjereve. Shume me e rendesishme se paraqitja eshte talenti – dhe natyrisht bilanci! Inteligjenca dhe niveli arsimor jane aty, krejt sinqerisht, me pak vendimtare …Andrej Voronin, Marko Pantelic, Martin Demikelis, Neven Subotic, Torsten Frings, Marcelo Bordon dhe Daniel Van Bajten perfshihen ne grupin e lojtareve me te embel, te kampionatit gjerman. Ata mbajne floke te gjate dhe kujdesen me shume per paraqitjen e jashtme. Jane te shumta grate, qe i kushtojne rendesi ketij aspekti. Kategoria e Skeles i perket botes se kursimit, pra lojtareve me te rregullt te Bundesliges. Ne kete kategori jane edhe Tim Sebastian, e Josip Simunic. Te tre keta lojtare kane nje aftesi te pabesueshme. Ne natyren e tyre, mbi koke jane kursimet. Vetem ne kete rast funksionon ne menyre kuptimplote, bota e tyre. Frenk Riberi mund te mos jete proporcional, por ka nje force terheqese te pabesueshme. Per grate, Riberi duket shume simpatik, sepse ai eshte nje super lojtar dhe nje model qe pershtatet me shpejt tek njerezit. Megjithate, ndonjehere edhe nje buzeqeshje si prej aktori Hollivudian, sic vepron Josue i Volfsburgut, behesh pernjeheresh imazh pozitiv. Dhe ne fund eshte Tim Vise dhe Luka Toni, qe konsiderohen mjaft terheqes, nga fiziku.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *