Home / Sport / Skela paraqitet mire ne fitoren e Kotbusit perballe Arminia Bielefeldit

Skela paraqitet mire ne fitoren e Kotbusit perballe Arminia Bielefeldit

Shqiptari u rrikthye ne formacionin baze te Enerxhi Kotbusit, dhe me lojen e treguar ishte nder me te merituarit per fitoren e skuadres se tij.

Ervin Skela eshte rikthyer ne formacionin baze te Enerxhi Kotbusit, duke e ndihmuar kete te fundit te fitoje perballjen e veshtire me Armina Bielfildin. Ekipi i Skeles me keto tri pike i ka rritur gjasat per mbijetese ne Bundeslige. Kutbosi me fitoren e djeshme, 2-1 i eshte afruar ne nje pike Arminias dhe qendrimi ne bundeslige do te varet nga rezultatet e tjera.

Karlsruhe e Kapllanit humbi 2-0, ne Shalke dhe mbeti e fundit, kurse Hanoveri i Lales fitoi ndaj Herthes dhe i shpetoi zones se ftohte.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *