Home / Sport / Teteksi mer kreun, Drita fiton ne Shkup

Teteksi mer kreun, Drita fiton ne Shkup

Pas fitores ne Novaci, skuadra e Teteksit ka mare kreun e tabeles ne Ligen e Dyte, duke iu falemenderuar barazimit pa gola te Bragllnices me Slloga J. Drita e Bogovines fitoi 1:0 ne fushe te Lokomotives, ndersa te gjitha takimet tjera u mbyllen me rezultat te barabarte.

Pas zhvillimit te ndeshjeve te javes se 22-te ne Ligen e Dytet te futbollit te Maqedonise,ka ardhur deri te ndrimi i liderit te tabeles. Teteksi tani udheheq tabelen me 46-te pike, nje me shume se Slloga J e cila luajti 0:0 ne Shtip perballe Bregallnices. Teteksi mori tri pike te rendesishme nga tereni i veshtire i Novacit.
Drita e Bogovines mori tri pike te rendesishme ne Shkup perballe Lokomotives. Bellasica barazoi pa gola me Kozhufin, ndersa me te njejtin rezultat perfunduan Skopje-Miravci dhe Vardari-Ohri 2004. Maxhari dhe Cementarnica zhvilluan ndeshjen me me shume gola, duke barazuar 2:2
Shkendija kete jave ishte e lire, mirepo me 36-te pike mbetet ne poziten, pasi i kane konvenuar rezultatet nga takimet tjera. e 4 me

Rezultatet e javes se 22-te:

Bregallnica 0-0 Slloga J.
Novaci 0-1 Teteksi
Bellasica 0-0 Kozhufi
Llokomotiva 0-1 Drita
Maxhari S 2-2 Cementarnica
Skopje 0-0 Miravci
Vardari 0-0 Ohri 2004
Shkendija e lire.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *