Home / Sport / Vikend me shume nxitje ne Ligat Evropiane

Vikend me shume nxitje ne Ligat Evropiane

Vazhdojne garat ne ligat me te forta evropiane te futbollit, dhe gjithjne e me teper lufta per titullin e Kampionit behet me interesante. Ne vazhdim ju prezentojme te gjitha dyshet nga pese ligat me te forta ne Kontinentin e Vjeter.

Orari i ndeshjeve në ligat evropiane

Liga e Anglisë Çiftet e javës së 32-të
Middlesbrough-Fulham
Sunderland-Hull
Portsmouth-Bolton
Aston Villa-West Ham
Stoke-Blackburn
Tottenham-Newcastle
Man. City-West Brom
Liverpool-Arsenal
Man. United-Portsmouth
Chelsea-Everton

Liga e Gjermanisë Çiftet e javës së 28-të
Wolfsburg-Leverkusen
Bochum-Dortmund
Eintracht-Mönchengladbach
Arminia-Bayern
Köln-Stuttgart
Karlsruhe-Hoffenheim
Hertha-Bremen
Hamburg-Hannover

Liga Italisë Çiftet e javës së 32-të
Genoa-Lazio
Juventus-Interi
Catania-Sampdoria
Atalanta-Reggina
Udinese-Fiorentina
Roma-Lecce
Cagliari-Napoli
Palermo-Bologna
Siena-Chievo
Milan-Torino

Liga e Francës Çiftet e javës së 32-të
Monaco-Rennes
Sochaux-Auxerre
Caen-Nancy
Valenciennes-Le Mans
Grenoble-Toulouse
Nantes-Nice
St-Etienne-Lille
Lorient-Marseille
PSG-Le Havre
Bordeaux-Lyon

Liga e Spanjës Çiftet e javës së 31-të
Athletic-Deportivo
Málaga-Mallorca
Atlético-Numancia
Getafe-Barcelona
Recreativo-Real Madrid
Valladolid-Villarreal
Espanyol-Racing
Almería-Osasuna
Valencia-Sevilla
Betis-Sporting

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *