Home / Sport / Voronjin kthehet ne Liverpul

Voronjin kthehet ne Liverpul

Futbollisti nga Ukraina Anderi Voronjin, ne fund te sezonit do te duhet te kthehet ne Liverpul, pasi qe Herta nuk ka arritur mareveshje me skuadren angleze per blerjen e kartonit te sulmuesit.

Herta dhe Liverpuli nuk jane marre vesh rreth mareveshjes per Anderei Voronjini, prandaj ne fund te sezonit futbollisti nga Ukraina do te kthehet ne Enfil Round. Voronjin i cili kete sezon ne skuadren nga Berlini luan ne forme te huazimit , thot se i vjen keq qe do te duhet te largohet nga Herta.
“Drejtuesit e Liverpulit me te vertete dhane oferte te mire, mirepo Herta nuk mundi ta pranoje. Me vjen keq, jam i deshpruar, por kuptoj se klubi nuk ka mundesi finansiare te bleje mareveshjen time”- ka deklaruar Voronjin, i cili kete sezon per Herten ka shenuar 11-te gola ne Bundeslige.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *