Home / Sport / Zarate firmos me Lacion deri në vitin 2014

Zarate firmos me Lacion deri në vitin 2014

Sulmuesi i Lazios Mauro Zarate ka nenshkruar kontrate permanente me ekipin italian, ne te cilen deri tani ka luajtur ne forme huazimi.Megjithate performansa e treguar ka shtyre derejtuesit e klubit qe te mbajne sulmuesin per nje kohe me te gjate.

Mauro Zarate do të jetë përfundimisht futbollist i Lacios edhe për disa vite. Argjentinasi ka firmosur një kontratë me klubin kryeqytetas që do ta mbajë të lidhur deri në vitin 2014.

Kontrata e tij me Al Saad është zgjidhur, dhe tek Lacio do të përfitojë 2 milion euro në sezon. “Jam i lumtur. U bë ajo që unë dëshiroja”, deklaron sulmuesi Zarate menjëherë pas nënshkrimit të kontratës.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *