Home / Sport / Atletico nuk do t’i shese lojtare Barcelones

Atletico nuk do t’i shese lojtare Barcelones

Atletico Madridi nuk do të lejojë që Barcelona të blejë ndonjërin nga yjet, as Diego Forlanin e as Sergio Agueron, thotë presidenti i klubit Enrique Cerezo.

Blaugranët janë të interesuar për dyshen dinamike të kryeqytetasve, Forlan dhe Aguero, ndërsa nëse largohet Samuel Eto’o, atëherë padyshim që do të kërkojë ndonjërin nga sulmuesit.

“Laporta tashmë e di: ne nuk do të shesim asnjë lojtar! Nuk jemi të shqetësuar për asgjë, prandaj nuk do të lejojmë largimin e tyre për asnjë çmim. Kjo është e qartë”, ka thënë Cerezo.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *