Home / Sport / Barca për histori: Realit një gjashtëshe pas gjysmëshekulli!

Barca për histori: Realit një gjashtëshe pas gjysmëshekulli!

Pos fitores së lartë dhe faktit që Barca ka larguar Realin nga gara për titullin, fitorja e mbrëmshme është disfata më e lartë e “mbretërve” në fushë të vet pas 5http://a.tvkoha.tv/index2.php?moduli=lajm&akcioni=shtoLajm00 vjetve.

Dhjetëra milionë adhurues të Barcelonës nga tërë bota i janë gëzuar njërës prej fitoreve më të rëndësishme në historinë klubit me rezultat 6:2, kundër Real Madridit në Santiago Bernabe.

Gjashtë gola real Madridi para adhuruesve të vete kishte marrë diku para më pak së gjysmëshekulli (1960) edhe atë nga rivali i qytetit Atletic. Tash vetëm katër javë para përfundimit të kampionatit Barca ka një epërsi prej shtatë pikëve si dhe një orara më të mirë se reali. Kështu javascript:void(0);që i mjaftojnë së paku edhe pesë pikë për të kremtuar titullin.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *