Home / Sport / Bufon: S’largohem nga Juventusi

Bufon: S’largohem nga Juventusi

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, thotë se ai nuk ka në plan të largohet nga Torino në fund të këtij sezoni, pavarësisht spekulimeve që qarkulluan së fundmi.

Njëshi i portës së biankonerëve ishte i hidhëruar pas ndeshjes ndaj Lecces në javën e kaluar, dhe Buffon nuk ishte i pranishëm as në zhveshtore kur Ranieri kishte dhënë këshilla plotësuese.

“Në disa javët e fundit thjesht kam folur vetë me veten… Kisha nevojë për disa shpjegime. Bisedova me drejtuesit. Nuk kërkova garanci për sukses në sezonin e ardhshëm, por që në tre ose katër vitet e ardhshme të ndërtohet një përbërje e aftë për tituj”, ka thënë Buffon.

“Kishim një rënie të formës që nuk mund të mendohej. Nëse dëshironi të luftoni për tituj, duhet të keni sa më pak kriza dhe jo dy, tre ose katër, siç na ndodh neve”.

“Nuk ka mundësi që në fund të sezonit të largohem nga Juventusi”, ka shtuar italiani.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *