Home / Sport / Cleveland dhe Denveri avansojnë 3:0

Cleveland dhe Denveri avansojnë 3:0

Cleveland mundi Atlantën me rezultat 97:82,ndërsa Denveri fitoi 106:105 kundër Dallasit. Të dyja skuadrat fituese shënuan fitoret e treta dhe tani avansojnë 3:0 në seri.

Loja brilante e LeBron James dhe shënimi për fitore i Carmel Anthony kanë shënuar duelet e treta të garave shtesë gjysmëfinale të Ligës NBA. Cleveland ka mposhtur Atlantën me rezultat 97:82 dhe tash udhëheq me 3:0 në seri, ndërsa Denveri ka mundur Dallasin me rezultat shumë të ngushtë 106:105 dhe po ashtu udhëheq në seri 3:0.

Garat shtesë-gjysmëfinalet:

Lindja

Atlanta Hawks(4)-Cleveland Cavaliers(1) 82:97 (0:3)

Perëndimi

Dallas Mavericks(6)-Denver Nuggets(2) 105:106 (0:3)

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *