Home / Sport / Corinthias e Ronaldo fitojne titullin

Corinthias e Ronaldo fitojne titullin

Skuadra e Corinthiasit per te cilen luan Ronaldo ka fituar titullin ne kampionatin Paulsita, pasi barazimi 1:1 ne ndeshjen e kthimit ishte i mjaftueshem te ruajne epersine e ndeshjes se pare ne te cilen Ronaldo shenoi 2 gola ne fitoren 3:1 perballe Santosit.

Golashënuesi më i mirë në historinë kampionateve botërore dhe fituesi i trefishtë i çmimin futbollisti më i mirë i botës( edhe Zidane 3 herë) Ronaldo i quajtur Il Fenomeno me skuadrën e tij Corinthians në Campeonato Paulista, ka arritur të fitojë titullin e 26 –të në histori dhe të parin që kampionatin e ka përfunduar pa asnjë humbje. Ronaldo pas është rikthyer në fushë pas pushimit 13 mujor me sukses është paraqitur në radhët e Corinthians, ku në 10 ndeshje ka shënuar 8 gola. Ndërsa, pas kësaj mori përkrahje nga Pele, Romario dhe vet kryetari brazilian Lalu, të cilët i kërkuan Dungës që ta ftojë në Kombëtare, por që ky i fundit tha se Il Fenomeni ende nuk është i gatshëm.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *