Home / Sport / Eric Cantona synon stolin e Manchesterit ose Anglisë

Eric Cantona synon stolin e Manchesterit ose Anglisë

Ish-ylli francez i Machester Utd, Eric Cantona ka paralajmëruar se në të ardhmen synon të drejtojë përfaqësuesen e Anglisë dhe skuadrën e tij të me hershme Manchesterin

Aktor filmi dhe stërvitje në plazh të futbollit nuk janë të mjaftueshme për “Eric King”, i cili fitoj katër tituj të ligës angleze me Manchester Unitedin, por që doli në pension në vitin 1997, kur ishte vetëm 30 vjeçar. Që nga atëherë i bie përqark karrierës së tij dhe vendosi të kaloj në kinema, si një aktor dhe drejtor, por kursesi të largohet nga futbolli, pasi ushtron detyrën e trajnerit në një ekipi plazhi. “Unë nuk e di edhe sa vjet do të kalojnë, por jam i sigurt se emri im do të jetë i shkruar në bankinën e Manchesterit”, ka thënë Cantona për gazetën italiane ‘Gazzetta dello Sport’.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *