Home / Sport / Figo: Jeta ime si futbollist ka mbaruar, te dielen pensionohem

Figo: Jeta ime si futbollist ka mbaruar, te dielen pensionohem

Mesfushori i Interit, Luis Figo, ka konfirmuar largimin e tij nga futbolli aktiv duke thënë se do t’i var këpucët e tij pas ndeshjes kundër Atalantas. Legjenda portugeze ka shkruar një letër të hapur në faqen zyrtare të klubit ku zyrtarisht konfirmon largimin e tij nga niveli i lartë i futbollit.

“Nesër (sot), më 31 maj 2009, do të jetë e diela ime e fundit si futbollist. Dëshiroj t’i falënderoj të gjithë miqtë e mi dhe tifozët e Sporting Lisbonës, Barcelonës, Real Madridit, Portugalisë, dhe sidomos tifozët e Interit të cilët kanë qenë shumë të mirë ndaj meje që nga dita e parë që kam ardhur në Milano”, shkruan në një fragment të letrës së Figos.

Gjatë karrierës së tij, Figo ka fituar shumë tituj, duke përfshirë edhe Topin e Artë (2000), si dhe është zgjedhur lojtari më i mirë në botë nga FIFA në vitin 2001.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *