Home / Lajme / Maqedoni / Halit Dehari zgjidhet kryetar i deges se PDSH-se ne komunen e Tearces

Halit Dehari zgjidhet kryetar i deges se PDSH-se ne komunen e Tearces

Dehari eshte zgjedhur kryetar i deges se PDSH-se ne komunen e Tearces te premten mbrëma gjate kuvendit zgjedhor

Tetove, 8 maj-Halit Dehari eshte zgjidhur kryetar i deges se PDSH-se ne komunen e Tearces, gjate kuvendit te kesaj dege ku ka qene i pranishem edhe kryetari i Partise Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi.

Gjate fjalimit te tij, Thaçi ka folur rreth zhvillimeve te fundit politike ne vend, me theks te veçante per politiken anti NATO dhe anti BE qe ndjek qeveria aktuale e Maqedonise.(U.H)

Dehari eshte zgjedhur kryetar i deges se PDSH-se ne komunen e Tearceste te premten mbrema gjate kuvendit zgjedhor.Dite me pare PDSH-ja zgjodhi kryetar te ri te deges ne Diber, Zheline dhe Butell

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *