Home / Sport / Milan shenjestron Puyolin?

Milan shenjestron Puyolin?

Sipas “Tuttosport”, Milani ka shënjestruar mbrojtësin e Barcelonës, Carles Puyol, si zëvendësuesin e mundshëm të legjendës Paolo Maldini. Kapiteni i Milanit ka njoftuar se do t’i japë fund karrierës së tij të gjatë si futbollist në mbarim të këtij sezoni, ndërsa Rossonerët janë duke kërkuar një pasues të denjë të tij.

“Tuttosport” shkruan se emri i spanjollit Puyol figuron i pari në listën e Milanit, ku si opsione janë edhe Philippe Mexes dhe Simon Kjaer.

31-vjeçari ka përvojën e duhur për të qenë lojtar i Milanit, ai e ka fituar Ligën e Kampionëve dhe Kampionatin Evropian, ndërsa për më shumë disa vite më parë, ai kishte deklaruar se nëse largohet ndonjëherë nga Barcelona ai do t’i bashkëngjitej Milanit.

“Nga Barcelona do të largohesha vetëm për Milanin”, kishte deklaruar Puyol asokohe.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *