Home / Sport / Nadal fiton ne Rome

Nadal fiton ne Rome

Tenisti me i mire ne bote Rafael Nadal me fitoren kunder serbit Novak Xhokovic, ka hyre ne histori si tenisti i vetem qe ka arritur te fitoje 4 trofe nga turnete “Masters” ne Rome.

Spanjoli ne finale arriti qe ta mposhte Novak Xhokovicin me rezultat 2:0, 7:6 dhe 6:2 ne sete, duke mare fitoren e 13-te ne takimin e 17-te kunder tenistit serb. Sic dihet edhe para dy javesh keta dy teniste u ndeshen ne takimin final te turneut ne Monte Karlo.
Ne takimin e sotem ne Itali ne setin e pare fituesit iu deshen 13 gejma dhe lufte e madhe, ndersa ne setin e dyte tenisti me i mire ne bote dominoi teresisht dhe me lehtesi arriti deri te fitorja qe i solli edhe nje titull.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *