Home / Sport / Rezultatet nga Ligat Evropiane

Rezultatet nga Ligat Evropiane

Jane zhvilluar disa nga ndeshjet ne ligat europiane. Barcelona shenoi humbje ne fushe te vet, mirepo kjo gje nuk prishi festem e madhe ndersa Atletico Madrid si mysafir shpartalloi Bilbaon. Volfsburgu fitoi titullin ne Gjermani, Bordo vazhdon me hapa te sigurte, ndersa Marseja qenderon ne hap. Ja te gjitha rezultatet e ndeshjeve te zhvilluara mbreme…

La Liga
Villarreal 3 – 1 Valencia
Barcelona 0 – 1 Osasuna
Almeria 0 – 3 Espanyol
Athletic Bilbao 1 – 4 Atletico Madrid
Getafe 1 – 0 Numancia
Malaga 1 – 1 Real Betis
Recreativo Huelva 0 – 1 Racing Santander
Sevilla 1 – 0 Deportivo La Coruna
Valladolid 1 – 2 Sporting Gijon

Ligue 1
Auxerre 1 – 0 Saint-Etienne
Bordeaux 1 – 0 Monaco
Le Havre 0 – 1 Lille
Le Mans 1 – 1 Grenoble
Lyon 3 – 1 Caen
Nancy 1 – 2 Marseille
Nice 0 – 2 Toulouse
Rennes 3 – 1 Lorient
Sochaux 2 – 1 Nantes
Valenciennes 2 – 1 Paris S.G.

Bundesliga
Wolfsburg 5 – 1 Werder Bremen
Bayern Munich 2 – 1 Stuttgart
Schalke 2 – 3 Hoffenheim
FC Cologne 1 – 1 Bochum
Arminia Bielefeld 2 – 2 Hannover
Eintracht Frankfurt 2 – 3 Hamburger SV
Energie Cottbus 3 – 0 Bayer Leverkusen
Karlsruhe 4 – 0 Hertha BSC
Monchengladbach 1 – 1 Borussia Dortmund

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *