Home / Lajme / Rajon / Shperthen zjarri në ndërtesën e KE-së , prolongoi vlerësimin për vizat

Shperthen zjarri në ndërtesën e KE-së , prolongoi vlerësimin për vizat

Lajmi bëhet i ditur nga korrespodenti i agjencisë së lajmeve INA në Bruksel. Siç bëhet e ditur vlerësimet e KE-së për këto vende të rajonit do të bëhen publike gjatë kësaj jave. Zyrtarë të Brukselit nuk konfirmojnë se Komisioni Evropian do t’i propozojë vendeve anëtare, heqjen e vizave për Maqedoninë.

Bruksel, 18 maj-Djegia e një pjese të godinës së Komisionit Evropian ka prolonguar sot vlerësimin për liberalizimin e vizave për vendet e Ballkanit Perendimor.

Lajmi bëhet i ditur nga korrespodenti i agjencisë së lajmeve INA në Bruksel. Siç bëhet e ditur vlerësimet e KE-së për këto vende të rajonit do të bëhen publike gjatë kësaj jave. Zyrtarë të Brukselit nuk konfirmojnë se Komisioni Evropian do t’i propozojë vendeve anëtare, heqjen e vizave për Maqedoninë.

“Vendet anëtare pasiqë do të njihen me vlerësimin e KE-së, pritet që të japin mendimin e tyre në Këshillin e ministrave më datën 25 maj, por gjasat janë që ky vendim të shtyhet edhe më vonë, për shkak të zgjedhjeve evropiane”, bëjnë të ditur burime të zyrtarëve të BE-së në Bruksel.

Zjarri në selinë e KE-së ka përfshirë në zyrën e shtypit dhe shtypshkronjës së grupit të zëdhënësve të KE-së, e vendosur në sallën qendrore të sallës së konferencave të shtypit. Pas shpërthimit të zjarrit, nga ndërtesa janë evakuar 2700 të punësuarit

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *