Home / Sport / Skopje-Shkendija: ‘Kuq e zinjte’ kerkojne tre pike

Skopje-Shkendija: ‘Kuq e zinjte’ kerkojne tre pike

Shkendija e Tetoves udheton per ne Autokomande te Shkupit, ku do te perballet me Skopjen. Ne Tetove, Teteksi pret Driten, ndersa Slloga Jugomagnati ne fushe te vet do te ndeshet me Cementarnicen

“Kuq e zinjte” pas fitores perballe Bregallnices te gjithe koncentrimin e kane kthyer ka perballja e te shtunes me Skopjen. Si ne cdo takim tjeter edhe kete here Shkendija kerkon tri pike, te cilat do ta mbanin ne poziten e trete, duke pritur gabim te Slloges ne poziten e dyte. Per tetovaret ky takim do te jete edhe si prove gjenerale para ndeshjes kthyese te gjysmefinales se Kupes se Maqedonise, kur te merkuren Shkendija takohet me Rabotnickin.
Teteksi dhe Drita do te ndeshen ne stadiumin e qytetit ne Tetove ne takimin me interesant te javes se 26-te,ndersa Slloga J. ne fushe te vet takohet me Cementarnicen.

Dyshet e javes se 26-te:

Skopje – Shkendija
Teteksi – Drita
Slloga J – Cementarnica
Bregallnica – Kozhufi
Novaci – Miravci
Lokomotiva – Ohri 2004
Maxhari S – Vardar D
Bellasica e lire

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *