Home / Sport / Afrike e Jugut, Blatter premton botëror te madh

Afrike e Jugut, Blatter premton botëror te madh

Ka mundur te sfidoje te gjithë skeptiket dhe kritikat, duke premtuar një botëror te madh.

Shefi i FIFA-s, Sepp Blatter tashme e sheh te shtruar rrugën drejt Afrikës se Jugut ku fiks një vit me pas do përplasen kombëtaret me te forta te globit. “Do jete një edicion shume i mire i Kupës se Botes. Ne Afrikën e Jugut gjithçka do shkoje mire dhe për ketë nuk kam as me te voglin dyshim”, deklaron drejtuesi i institucionit me te larte botëror te futbollit. Blatter shprehet i kenaqur me ecurine e Kupes se Konfederatave dhe garanton gjithashtu se gjate boterorit nuk do kete probleme organizimi. “Kontinenti afrikan ka nje avantazh te madh ndaj Europes. Tashme eshte momenti t’i japim dicka te madhe Afrikes. Eshte nje detyrim moral per te gjithe ne”, perfundoi shefi i FIFA-s.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *