Home / Sport / Bierhoff: Dzeko, ideali për sulmin e Milanit

Bierhoff: Dzeko, ideali për sulmin e Milanit

Gjykimi i një ishi vlen shumë për kuqezinjtë, sidomos kur bëhet fjalë për Oliver Bierhoff.

Gjermani i ka pasur sytë te Edin Dzeko gjatë gjithë sezonit të Bundesligës gjermane dhe mund të japë një vlerësim më të përgjithshëm për boshnjakun.

“Dzeko ka shënuar shumë dhe nga të gjithë pozicionet. Është i qetë, i ekuilibruar dhe altruist”, shprehet Bierhoff. Por a është vallë i maturuar për të luajtur në Serinë A?

“Nuk është emër i madh, por është shumë i përshtatshëm për Milanin sepse ka uri e perspektive”, përfundon Bierhoff në një intervistë për Gazzetta dello Sport.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *