Home / Sport / Çelsi përgatit 59 milionë euro për Riberinë

Çelsi përgatit 59 milionë euro për Riberinë

Klubi i Çelsit është duke përgatitur një super ofertë prej 59 milionë eurosh për të marrë nga Bajerni i Mynihut shërbimet e francezit Frank Riberi.

Lajmi bëhet i ditur nga “Sunday Express”, e cila thekson se londinezët duhet të mposhtin konkurrencën e Realit të Madridit, Mançester Junaited dhe Barcelonës.

Por, detyra më e vështirë e Abramoviçit është që të bindë Bajernin për të shitur yllin francez, pasi deri tani drejtuesit e klubit gjerman kanë hedhur kategorikisht poshtë mundësinë e shitjes së lojtarit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *