Home / Sport / Derbi milanez në Amerikë

Derbi milanez në Amerikë

Publikohet kalendari i miqësoreve të ekipeve kryesore italiane që do të zhvillojnë si përgatitje të kampionati italian. Bie në sy derbi milanez në Amerikë në datën 26 korrik.

Në fund të korrikut dy ekipet milaneze do të ndodhen në Amerikë për Turneun World Futboll Challenge.

Më poshtë po japim edhe datat me ndeshjet që do zhvillojnë tre ekipet kryesore italiane, që janë njëkohësisht pretendentët për fitimin e Seisë A.

INTER
19 korrik: World Football Challenge, Inter-Club America (Palo Alto, 19:00)
21 korrik: World Football Challenge, Inter-Chelsea (Pasadena, ora 23:00)
26 korrik: World Football Challenge, Inter-Milan (Foxborough, ora 17:00)

JUVENTUS
19 korrik: Nancy-Juventus (a Nancy, ora 18)
24 korrik: Trofeo Peace Cup, Siviglia-Juventus (Siviglia)
28 korrik: Trofeo Peace Cup, Juventus-Seongnam Ilhwa (Jerez)
31 korrik: Trofeo Peace Cup, finale (Siviglia)

MILAN
19 korrik: Los Angeles Galaxy-Milan (a Los Angeles)
22 korrik: World Football Challenge, Milan-Club America (Atlanta, ora 19:00)
24 korrik: World Football Challenge, Milan-Chelsea (Baltimora, ora 20:00)
26 korrik: World Football Challenge, Milan-Inter (Foxborough, ora 17:00)
29 korrik: Audi Cup, Bayern M-Milan (Mynih, ora 20.30)
30 korrik: Audi Cup, ev. finale kindër Mançester United o Boca Xhuniors (Mynih)

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *