Home / Sport / Ferguson kerkon Sergio Agueron

Ferguson kerkon Sergio Agueron

Alex Ferguson ka ndryshuar plotesisht drejtim ne merkato, duke i hedhur syte nga sulmuesi argjentinas i Atletico Madrid, Sergio Aguero.

Pas hipotezes Benzema, tekniku skocez mendon se argjentinasi mund te jete zevendesuesi …
… ideal i portugezit Cristiano Ronaldo dhe per ta marre ne “Old Trafford” ka ofruar plot 53 milione euro. Pengesa e vetme per momentin eshte paga e larte qe pretendon lojtari (235 mije euro ne jave), por Manchester propozon 140 mije euro ne jave per nje kontrate 5 vjecare.

I interesuar per “El Kun” eshte edhe italiani i Chelsea, Carlo Ancelotti por edhe tekniku i Interit, Jose Mourinho. Me i favorizuar eshte Ferguson pasi ka plot 93 milione euro per te shpenzuar nga shitja e luzitanit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *