Home / Sport / Franca mund Turqinë 1-0

Franca mund Turqinë 1-0

Mbrëmë janë zhvilluar dy takime miqësore. Franca ka mundur Turqinë 1:0 , ndërsa me të njejtin rezultat Republika Çeke fitoi ndaj Maltës.

Mbrëmë janë luajtur ndeshjet miqësore ndërmjet Francës dhe Turqisë, si dhe Republikës Çeke dhe Maltës. Të dyja ndeshjet përfunduar me rezultatin e ngushtë 1-0 për vendasit. Për skuadrën franceze golin e shënoi Benzema me 11-metërsh në minutën e 39’, ndërsa për çekët shënoi Necid në minutën e 77’.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *