Home / Sport / Kualifikohen katër kombëtaret e para për Botërorin 2010

Kualifikohen katër kombëtaret e para për Botërorin 2010

Mbrëmë janë zhvilluar numër i madh i ndeshjeve për kualifikim në Kampionatin Botëror të vitit 2010. Ndërkohë janë mësuar emrat e katër kombëtreve të para që siguruan vizën e Botërorit.

Holanda është kombëtarja e parë evropiane që ka marrë vizën për pjesëmarrje në kampionatin botëror që do të mbahet vitin e ardhshëm në Afrikën Jugore.

“Tulipanët” mbrëmë kanë shënuar fitore në Rejkavik ndaj Islandës me rezultat 2:1.
Vizën për në “kontinentin e zi” e kanë siguruar edhe Japonia, Australia dhe Koreja e Jugut nga Zona e Azisë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *