Home / Sport / Lejkersat, një fitore i ndanë deri tek titulli i 15-të

Lejkersat, një fitore i ndanë deri tek titulli i 15-të

Los Angjelos Lerjkersi kanë avancuar serinë finale ndaj Orlandos 3:1, pasi në takimin e katërt fituan në vazhdime ndaj Orlandos natën ndërmjet të enjtes dhe të premtes në „Amway Arena“ me rezultat 99:91.

Los Anxhelos Lejkers ka hedhur një hap të rëndësishëm drejut titullit të kampionit në NBA, pasi ka shënuar fitore si mysafir në takimin e katërt ndaj Orlando Mexhik, me rezultat 99:91, pas lojës shtesë. Tashmë Lejkersat kryesojnë në serinë e fitoreve 3:1 dhe për ta festuar titullin u nevojitet vetëm edhe një fitore.
Më i merituari për këtë fitore ishte Derek Fisher, i cili me treshet e tij fillimisht ia sigurojë Lejkersave lojën shtesë, kurse në fund edhe fitoren. Krahas tij me lojë të mirë u dallua si zakonisht Kobi Brajant, me 32 pikë. Tek Orlando më efikasi ishte Hidajet Turkoglu, me 25 pikë, kurse Duajt Hauard realizoi 16 pikë. Mundësia e parë për Lejkersat për ta festuar titullin e 15-të në histori të klubit do të jetë

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *