Home / Sport / Manchester United pranon oferten e Real Madridit per Ronaldon

Manchester United pranon oferten e Real Madridit per Ronaldon

Manchester United ka konfirmuar se ka pranuar ofertën e Real Madridit për të hequr dorë nga shërbimet e mesfushorit portugez Cristiano Ronaldo.

Drejtuesit e Manchester Unitedit kane vedosur te pranojne oferten e Real Madridit me vlere prej 80 milion paund (93 milion euro) per te mare sherbimet e Cristiano Ronaldos. Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e kampioneve te Anglise, ndersa ky transferim behet me i shtrejnti ne historine e futbollit.
“Me kerkese te Ronaldos, i cili perseri ka deshiren e tij per tu larguar, dhe pas bisedave me perfaqesuesit e futbollitit, drejtuesit e Manchesterit kane rene dakord per ti dhene leje Real Madridit per te biseduar me portugezin.Transferimi pritet te kompletohet deri me 30-te Qershor.” – thuhet ne komunikaten e leshuar ne faqen zyrtare te Manchester Unitedit.
Reali tashmë ka marrë në radhët e veta edhe ish-lojtarin më të mirë në botë, brazilianin Leite Kaka, për një shumë rekorde, por kalimi i Ronaldos do ta thyejë atë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *