Home / Sport / Maradona më së fundi trajner zyrtar

Maradona më së fundi trajner zyrtar

Megjithëse në krye të kombëtares nga shumë muaj, vetëm dje Maradona firmosi kontratën zyrtare si trajner i kombëtares argjentinase.

Rroga e Maradonës do të jetë rreth 72 mijë euro në muaj, pothuajse dyfishi i paraardhësve të tij, Bazile, Pekerman e Biellsa.

Kontrata e Maradonës është e vlefshme deri në fund të Eliminatoreve të Amerikës së Jugut për Botërorin e 2010. Derimë tani, Argjentina e drejtuar nga Maradona ka mundur Venezuelën dhe Kolumbinë, ndërkohë që është mundur nga Bolivia dhe Ekuadori.

Ndeshja e radhës është më 5 shtator kundër Brazilit në Argjentinë

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *