Home / Sport / NBA, Lakers fiton ndeshjen e pare te finales

NBA, Lakers fiton ndeshjen e pare te finales

Kobe Bryant nuk ka zhgenjyer ne ndeshjen e pare se serise se finales ne NBA, duke ndihmuar skuadren e tij Los Angeles Lakers ne fitoren kunder Orlando Magic 100-75.

Kalifornianet kane dominuar gjithe takimin ku Bryant realizoi 40 pike, 8 asiste dhe 8 ribaunde. “Kisha nje deshire te madhe per te luajtur dhe fituar”, u shpreh Bryant pas takimit, duke kerkuar te harroje disfaten ne finalen e vitit te shkuar kunder Boston Celtic.

“Kemi motivim shume te madh dhe duhet te vazhdojme ne kete rruge”, shton ylli i basketbollit amerikan. Forme te mire ka treguar edhe argjentinasi Pau Gasol me 16 pike dhe Lamar Odom me 14. Nese fiton, atehere ky do te jete trofeu i 15-te per Los Angeles Lakers.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *