Home / Sport / Nese Ronaldo vlen 93, Iniesta vlen 96 mln euro

Nese Ronaldo vlen 93, Iniesta vlen 96 mln euro

Mesfushori i Villarealit, Santi Cazorla, deklaroi se për Iniestan do të kishte shpenzuar 96 milion euro. ‘Ronaldo dhe Messi janë ndër futbollistët më të mirë të botës dhe nuk jemi mësuar të shohim transferime të tilla, mirëpo Iniesta është më i miri.

Ai shumë lehtë mundë të bëjë veprime të mrekullueshme, prandaj për atë do të kisha dhënë 96 milion euro’, u shpreh Cazorla.

Ndërkaq, Presidenti i UEFA Michel Platini deklaroi me nota kritike se “transferime të ngjashme jo vetëm që e prishin lojën Fair Play por edhe ekuilibrin mes klubeve. Ne do mundohemi të sjellimi një sistem që të ruajë këtë ekuilibër, nëse nuk ruhet atëherë nuk do të ketë futboll”, u shpreh Platini.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *