Home / Sport / Rajkard: Ne Stamboll ndjehem si Sulltan

Rajkard: Ne Stamboll ndjehem si Sulltan

Frenk Rajkard është impresionuar nga pritja që i është bërë në Stamboll. Trajneri i njohur holandez do të drejtojë skuadrën e lavdishme të Gallatasarajit, ku qëllimi do të jetë rikthimi në majën e futbollit turk.

“Nuk e dija që kisha një mbështetje kaq të madhe në Turqi. Kur mbërrita në aeroportin ‘Ataturk’ të Stambollit më pritën si një Sulltan. Këtu ndjehen mjaft mirë. Besoj se do ta nxjerr Gallatasarajin kampion, dhe do të bëj një revolucion në futbollin turk”, deklaron holandezi Frenk Rajkard.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *