Home / Sport / Shevchenko do te kaloje te Roma?

Shevchenko do te kaloje te Roma?

Roma shfaq inters per sulmuesin ukrainas Adrey Shevcenko. Drejtuesit e skuadres italiane shpresojne qe te arrijne te marin sherbimet e sulmuesit te Chelseas si transfer i lire, pasi ti skadoje kontrata me anglezet.

“Daily Mail” njofton se Roma është duke u interesuar për sulmuesin e Chelseat, i huazuar te Milani Andriy Shevchenko.Ekipi italian pret të marrë sulmuesin ukrainas si transferim të lirë, pas edhe një sezoni të tij të dështuar, kësaj here i rikthyer si huazim te Milani.
32-vjeçari ka edhe një vit të mbetur në kontratën e tij, por i është thënë se mund të largohet nga Stamford Bridge dhe madje duke i paguar edhe 7 milionë funte të kontratës së tij, se sa ta marrë atë sërish në radhët e veta.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *