Home / Sport / Stuttgart, në garë për Canën

Stuttgart, në garë për Canën

Klubi nga Bundesliga, Stuttgart ka hyrë në garë për transferimin e mesfushorit të Olympique Marseille, Lorik Cana, ka njoftuar të premten e përditshmja franceze Le Parisien.

Reprezentuesi shqiptar më herët gjatë kësaj jave thuhej se ishte në prag të transferimit në Hamburg që ofroi 8 milionë euro për shërbimet e tij, mirëpo Marseille kërkon 10.

E ardhmja e Canës në Marseille është në dyshim, ndërsa ylli kosovar më parë ishte objektiv edhe i klubit nga Premierliga, Everton. Interes kane shfaqur edhe Liverpoli, Arsenali, Bayernii Munihut dhe disa klube tjera te medha evropian.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *