Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi sdo takim me Gruevskin dhe Selmanin

Thaçi sdo takim me Gruevskin dhe Selmanin

“Do të takoja të gjithë faktorët politikë që janë në Maqedoni përveç me zotin Gruevski dhe zotin Imer Nikolla Selmanovski për shkak se është pjesë e politikës së atij. Pse nuk kam dëshirë dhe qëllim që të takohem me Gruevskin, është politika katastrofale që e drejton ai qoftë në raport me bllokimin e proceseve integruese qoft me politikën antishqiptare”, tha Kryetari I Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi

Urim Hasipi

Tetovë, 10 qershor-Kryetari I Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi deklaroi mbrëmë para fillimit të mledhjes së kryesisë qendrore se do ishte takuar jo vetëm me Cërvenkovskin por me gjithkënd përvec Imer Selmanin dhe Nikolla Gruevskin I cili sipas Thaçit, bën një politikë kundër integrimeve euroatlantike të vendit.Kreu I PDSH-së Menduh Thaçi poashtu nënvizoi sa I përket përgjimit të partive politike opozitare tha se është qesharake dhe komike nga ana e kryeministrit sepse I njjeti jo që na përgjon vetëm neve liderëve por ju dërgon një porosi të atillë edhe qytetarëve se I përgjon apo ndjek tha kreu I PDSH-së.

Përndryshe takimi I kryesisë qëndrore kishte të bëjë me miratimin e elaborateve të funksionimit të departamenteve dhe diskuktimi mbi projekt marrëveshjen apo idenë që duhet të kalojë në kryesinë e partisë pas çka do diskutohet edhe në pika të vecanta.

”Mendoj se është një paftyrësi një kryeministër pak qesharak komik jo vetëm që na con porosi neve liderëve që na ndjek na përgjon telefonin sepse megjithatë ne liderët kemi disa kapacitete mbrojtëse parandaluese preventive por ju dërgon porosi qytetarëve se unë ju ndëgjoj ju ndjeki mos punoni kundër neve.

Mendoj se atë përgjigje që ia dhamë dje ai e meriton”, deklaroi lideri I opozitës shqiptare Menduh Thaçi

Thaçi ka injoruar takim me kreun e qeverisë dhe liderin e Dr.
“Do të takoja të gjithë faktorët politikë që janë në Maqedoni përveç me zotin Gruevski dhe zotin Imer Nikolla Selmanovski për shkak se është pjesë e politikës së atij.

Pse nuk kam dëshirë dhe qëllim që të takohem me Gruevskin, është politika katastrofale që e drejton ai qoftë në raport me bllokimin e proceseve integruese qoft me politikën antishqiptare”, tha ai.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *