Home / Lajme / Maqedoni / Aksident i rende trafiku ne hyrje te fshatit Sllatine

Aksident i rende trafiku ne hyrje te fshatit Sllatine

Sipas burimeve te televizionit Koha dy personat e lenduar jane transferuar ne spitalin klinik te Tetoves ku u eshte ofruar ndihma e pare dhe ndodhen jashta rrezikut per jete.

Tetove, 27 korrik-Aksident i rende trafiku ka ndodhur te henen mbrema ne segmentin rrugor Tetove-Jazhince ne hyrje te fshatit Sllatine.Dy persona jane lenduar rende ne kete aksident trafiku.

Sipas burimeve te televizionit Koha dy personat e lenduar jane transferuar ne spitalin klinik te Tetoves ku u eshte ofruar ndihma e pare dhe ndodhen jashta rrezikut per jete.

Akisdenti ka ndodhur kur vetura e tipit Jugo me targa te Tetoves ka humbur kontrollin si pasoje e shpejtesise se madhe dhe ka goditur veturen tjeter e tipit BMW dhe me pas edhe veturen Golf(3).Per disa ore me radhe rruga ka qene e bllokuar nga policia.Ne venngjarje kane dale ekipet e sektorit per pune te brendeshme ne Tetove dhe gjykatesi hetues.Tv Koha siguroi foto nga aksidenti te cilet do te mund te shihni ne edicionet informative te dites se marte.U.H

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *