Home / Sport / Amauri: Diego do të jetë një Kaka i Serisë A

Amauri: Diego do të jetë një Kaka i Serisë A

Sulmuesi juventin Amauri ngre elozhe për bashkëkombësin e tij Diego, i cili kaloi nga Verder Bremeni tek “Zonja e Vjetër” në këtë merkato.

Amauri e larton blerjen e re të Juves duke e barazuar atë me ish-lojtarin e Milanit, Rikardo Kaka.

“Blerja e Diegos do të rrisë ambiciet tona në Serinë A dhe në Ligën e Kampioneve. Ai do të jetë një Kaka i ri në kampionatin italian. Padyshim që ardhja e Diegos do të jetë një plus i madh për ekipin tonë”, deklaron Amauri.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *