Home / Sport / As Milan as Inter, Elano zgjedh Gallatasaraj-in

As Milan as Inter, Elano zgjedh Gallatasaraj-in

Mesfushori brazilian Elano është larguar nga Manchester City për të kaluar në radhët e skuadrës Turke Galatasaray.

“Braziliani Elano ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Galatasarayin”, shkruhet në sajtin zyrtar të klubit nga Stambolli.

27 vjeçari Elano kërkohej edhe nga Milani dhe Interi. Kuqezinjtë kishin shprehur dëshirën që të ishte ai zëvendësuesi i Pirlos në skuadër, por duket se fuqia e Milanit në merkaton ka rënë shumë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *