Home / Sport / Bayern Munchen fiton “Audi Cup 2009”

Bayern Munchen fiton “Audi Cup 2009”

Bayern Munchen fiton trofeun “Audi Cup” duke mundur me 11-metersha ne finale anglezet e Manchester United-it, pasi qe ndeshja ne kohen e rregullt u mbyll me barazimin pa gola. Pervec disfates, ne taborin e anglezeve i brengos fakti se sulmuesi i tyre Owen ka pesuar lendim pas nje starti te Demikelis-it.

Ndeshja e zhvilluar ne “Allianz Arena” ka qene e ekuilibruar me pak raste për shënim nga te dyja skuadrat. Koha e rregullt mbyllet me rezultatin e bardhe 0-0 dhe ishin goditjet nga pika e bardhe, ku bavarezet u treguan me te sakte, ato qe përcaktuan fituesin e trofeut simbolik. Organizatoret kishin menduar nga nje trofe per secilin ekip, keshtu vendin e pare e zuri Bayern Munchen, te dytin Manchester United, te tretin Boca Juniors dhe te katertin italianet e Milan.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *