Home / Sport / Edhe Vatikani kundër merkatos së “çmendur” të Realit

Edhe Vatikani kundër merkatos së “çmendur” të Realit

Blerjet e çmendura të Realit kanë sjellë edhe reagimin Vatikanit. Pas Platinisë dhe Peles, Vatikani është skeptiku i radhës për merkaton e Florentino Perezit.

“Rritja e çmimeve rrit njëkohësisht mundësinë për falimentimin e skuadrave. Organizatat kriminale janë gjithmonë të gatshme për të investuar paratë e pista në futboll”, thuhet në faqen zyrtare të Selisë së Shenjtë.

Reali i Madridit ka shpenzuar deri tani 220 milionë euro në këtë merkato. Presidenti Perez ka marrë kritika të forta nga organizma dhe figura të rëndësishme të futbollit botëror.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *