Home / Sport / Eto´o-Barça, asnjë akord; Laporta: 75 milionë për Ibrën

Eto´o-Barça, asnjë akord; Laporta: 75 milionë për Ibrën

Barcelona nuk ka aspak ndërmend t’i japë kamerunasit para në dorë për prishjen e kontratës, ndërkohë që mendon të japë plot 75 milionë në dorë për Ibrën.

Pas tratativave me Barçën për 5 milionë euro për prishje kontrate në xhepat e kamerunasit, agjenti i tij Josè Maria Mesalles u kthye sërish në Milano me përgjigje negative nga ana e Laportës. Megjithëse Inter dhe Eto’o kanë shpehur admirim reciprok për të punuar bashkë për 5 vitet e ardhshme, kamerunasi ndërkohë kërkon hakmarrje për largimin nga Barça duke i kërkuar 5 milionë euro plus një qartësim nga Guardiola për arsyen e largimit të tij. Ai shënoi dy gola deçizive me ngjyrat e Barçës në po aq finale të fituara dhe nuk i pëlqen aspak një largim i tillë. essere liquidato in quel modo.

ÇMENDURIA LAPORTA – Me shumë gjasa es Interit dhe Eto’o-s nuk ka përfunduar gjithçka. Ndërkohë një pengesë jo e vogël mbart edha kalimi te Barça i Ibrahimoviçit. Laporta, pavarësisht nga ecuria e tratativës së Eto’o-s, ka ndërmend të shpenzojë deri në 75 milionë euro në dorë plus huazimin e Hleb-it vetëm që të ketë shërbimet e suedezit sa më parë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *