Home / Sport / F1, e rëndë gjendja e Felipe Massës

F1, e rëndë gjendja e Felipe Massës

Ende nuk ka asnjë informacion për gjendjen shëndetësore të Felipe Massës, i cili u përfshi dje në një aksident gjatë provave për Cmimin e Madh të Hungarisë.

Në mbrëmje disa media lokale flisnin për gjendje të rëndë të brazilianit, më pas komunikata e neurologut të spitalit që fliste për “dëme cerebrale”.

Mjeku që merret me kurimin e Massës deklaroi për një gjendje të rëndë kome.

“Vetëm sot do të shikojmë nëse do të jetë e mundur ta zgjojmë ose operojmë përsëri”, është shprehur ai.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *