Home / Sport / Federer në gjysmëfinale, Has mënjanon Gjokoviçin

Federer në gjysmëfinale, Has mënjanon Gjokoviçin

Tenisti zviceran, Roxher Federer është plasuar në gjysmëfinale të Grand Slem turneut të Uimbëldonit pasi të enjten për 1 orë e 43 minuta e ka mposhtur në çerekfinale kroatin, Ivo Karloviq me 3:0, në sete (6:3, 7:5 dhe 7:6 (3).

Amerikani Endi Rodik i fundit ka siguruar plasmanin në gjysmëfinale të Grand Slem turneut të tretë të vitit që po mbahet në terrenet e e Uimbëldonit me fond shpërblimi prej 12.55 milion funta. Ai në një meç dramatik që zgjati 3 orë e 50 minuta dhe u luajt në pesë sete, ka mposhtur ish fituesin e këtij turneu, tenistin australian, Lejton Hjuit me 3:2

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *