Home / Sport / Fenerbahçe “thërret” Robenin

Fenerbahçe “thërret” Robenin

E përditshmja Turke ”Milliyet” ka publikuar dje një lajm sipas së cilit Fenerbahçe është hedhur në sulm për holandezin e Realit të Madridit, Arjen Roben.

Pas merkatos së fuqishme këtë verë madrilenët po përpiqen që të bëjnë edhe shitjet e duhura në klub. Së bashku me Roben, edhe holandezët e tjerë Sneijder, Huntelaar e Drenthe janë në listën e largimeve.

Nga ana e saj Fenerbahçe dështoi në sezonin e kaluar dhe po përpiqet të rikthehet fuqishëm.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *